Jak umiejętnie pielęgnować skórę z trądzikiem różowatym?

Posiadacze skóry dotkniętej problemem trądziku różowatego stoją przed niesamowicie trudnym zadaniem, jakim jest dobór odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście, kosmetyki naturalne przychodzą z pomocą (https://www.bee.pl/t/naturalne-kosmetyki). Trzeba jednak wiedzieć, czym kierować się przy doborze poszczególnych preparatów. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się poprawić stan naszej cery.

Postaw na krem wzmacniający naczynka krwionośne

Wśród kosmetyków, które niewątpliwie warto mieć, jeśli mamy trądzik różowaty, wyróżnić należy krem nawilżający. Cera płytko unaczyniona, z rumieniem, a także z grudkami i krostkami, potrzebuje nawilżenia i ochrony. Nie oznacza to jednak, że możemy sięgnąć po absolutnie dowolny kosmetyk. Krem nawilżający bezwzględnie powinien być dedykowany cerze naczyniowej, z trądzikiem różowatym. Powinniśmy więc poszukiwać w nim takich składników jak ekstrakt z ruszczyka kolczastego czy arniki górskiej. Posiadają one potencjał wzmacniający kruche naczynia krwionośne. Ponadto, nie można odmówić im działania antyoksydacyjnego oraz przeciwzapalnego. Olejek z pestek malin także może pomóc, bo ochroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, które niestety znacząco zaostrza rumień.

Delikatnie, ale skutecznie oczyszczaj


Skóra dotknięta problemem trądziku różowatego musi być w odpowiedni sposób oczyszczana. Należy za wszelką cenę unikać silnych żeli myjących, które gwałtownie wysuszają cerę, zaburzając prawidłową pracę gruczołów łojowych. Najlepszym wyborem może okazać się zakup delikatnych mleczek i pianek, pozbawionych drażniących detergentów. Warto poszukiwać w nich olejków, wyciągów i ekstraktów roślinnych. Doskonale mogą sprawdzić się takie składniki jak ekstrakt z aloesu, a także wyciąg z wąkroty azjatyckiej. Jeżeli chcemy zastosować peeling, wybierzmy ten enzymatyczny, bazujący na bromelainie i papainie. Ponadto, stosowanie peelingu powinno odbywać się nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie.

 

Posts Tagged with…