Jak pielęgnować dłonie i stopy?

Mimo, że kosmetyki naturalne od BEE stają się coraz bardziej naturalne, większość osób wybiera te do twarzy oraz do włosów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z konieczności zakupu preparatów do pielęgnowania stóp i dłoni. Jak się jednak okazuje, o te części ciała należy dbać tak samo jak o inne. Na szczęście, w drogeriach znajdziemy całkiem sporo kosmetyków o interesujących składach.

Postaw na kremy i peelingi

Jeżeli chcemy w umiejętny sposób zatroszczyć się o stan naszych stóp i dłoni, musimy zdecydować się na zakup kremów oraz peelingów. Jeżeli chodzi o peelingi, najlepiej byłoby stosować je raz w tygodniu. W przypadku silnie zrogowaciałej skóry stóp, peeling można stosować nawet dwa razy w przeciągu każdego tygodnia. Istotne jest to, aby wybrać odpowiedni kosmetyk. Może on posiadać skład oparty na pestkach owoców. Dobrze będzie, jeśli znajdą się w nim także olejki. Jeżeli chodzi o kremy do stóp i dłoni, warto zainwestować w te z mocznikiem w składzie. Wówczas istnieje spora szansa na zmiękczenie suchej skóry stóp oraz dłoni. Olejki owocowe także mogą się sprawdzić. Kremu, zarówno tego do dłoni, jak i do stóp należy używać codziennie. W przeciwnym razie, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że nie zadziała on skutecznie.

Nie zapomnij o dogłębnie regenerujących maskach


Aby pielęgnacja stóp oraz dłoni była kompleksowa, koniecznie trzeba zatroszczyć się o zakup masek. W przypadku dłoni najlepiej postawić na te intensywnie regenerujące. Jeżeli jednak chodzi o stopy, sprawdzą się zarówno maski regenerujące, jak i maski kwasowe. Te ostatnie pomogą nam w złuszczeniu martwego i zrogowaciałego naskórka. Nie ulega wątpliwości, że dobrze byłoby zainwestować w bawełniane skarpetki i rękawiczki. Sprawią one, że składniki aktywne zawarte w maskach zdecydowanie lepiej się wchłoną. Nie da się zaprzeczyć temu, że jedynie regularne stosowanie masek pomoże. Jednorazowe ich użycie na niewiele się bowiem zda i należy mieć tego świadomość.

 

Posts Tagged with…